Rekolekcje Modlitwa Jezusowa

wpis w: Motywacje | 0

Coroczne rekolekcje Modlitwy (Medytacji) Jezusowej zwanej „modlitwą milczącej miłości”, „modlitwą serca” czy też „modlitwą nieustanną” odbędą się w dniach 20-28 lipca 2017 r. w Żdżarach k. Nowego Miasta nad Pilicą. Będą to już czwarte rekolekcje tego typu z unikalnym programem prowadzone w tym roku przez o. dr Szymona Hiżyckiego OSB – opata klasztoru Benedyktynów w Tyńcu oraz o. Alipija Feduna – mnicha Kościoła Grekokatolickiego obrządku bizantyjsko-ukraińskiego. Całe rekolekcje Modlitwa Jezusowa to jedna Wielka lekcja uważności.

Codzienny program zawiera Eucharystię, praktykę Modlitwy Jezusowej, adorację Najświętszego Sakramentu, konferencję, praktykę pokłonów, towarzyszenie duchowe, lekcje uważności oraz pracę z ciałem i oddechem.

Wszystko zaczęło się latem 2015 roku w Żdżarach w otoczonym przepięknymi ogrodami Domu Rekolekcyjnym Sióstr Nazaretanek i jest kontynuowane co roku. Od zeszłego roku honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął ks. prof. Józef Naumowicz – patrolog i tłumacz Filokalii.
Na rekolekcje można się zapisać poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego znajdującego się na stronie http://halitus.pl/formularze/ lub dzwoniąc pod numer tel. 795-024-107 (s. Stefania).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.