Rekolekcje Modlitwa Jezusowa w 2020

wpis w: Motywacje | 0

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje Modlitwy Jezusowej zwanej „modlitwą milczącej miłości”, które odbędą się w Ławrze Uniowskiej koło Lwowa w terminie 6 – 13 czerwca 2020 r. oraz

w Otwocku koło Warszawy w terminie 16 – 23 sierpnia 2020 r.
W czasie trwania rekolekcji obowiązuje milczenie.

PROGRAM:
EUCHARYSTIA; SPOWIEDŹ; MILCZENIE OBECNOŚCI; MEDYTACJE (6 godzin dziennie); KONFERENCJE; METANIE (praktyka pokłonów); ROZMOWA Z KIER. DUCHOWYM; ĆWICZENIA UWAŻNOŚCI; PRACA Z CIAŁEM I ODDECHEM.

Trzecie rekolekcje Modlitwa Jezusowa 2020 w Ławrze Uniowskiej są już ósmymi corocznymi rekolekcjami Modlitwa Jezusowa o tym charakterze i z takim programem. Wszystko zaczęło się latem 2015 roku w Żdżarach w otoczonym przepięknymi ogrodami Domu Rekolekcyjnym Sióstr Nazaretanek i jest kontynuowane co roku. Od 2016 roku honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objął ks. prof. Józef Naumowicz – patrolog i tłumacz Filokalii.

W  tym roku (2020) odbędą się również rekolekcje Modlitwa Jezusowa w Otwocku k. Warszawy (16-23 sierpnia 2020). Poprowadzą m.in.  ks. Zbigniew Ptak OSPPE – paulin posługujący mieszkający na Skałce w Krakowie. Były kustosz Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw w Leśniowie.  W 2010 r. otrzymał łaskę zakochania się we Mszy św. Od tego czasu ewangelizuje na wiele sposobów, wyjaśniając Eucharystię, głosząc słowo o wewnętrznej postawie podczas Mszy św. Prowadzi inicjatywę ewangelizacyjną WEJDŹMY NA SZCZYT (http://wejdzmynaszczyt.pl), w ramach której m.in. wydaje książki, głównie o tematyce eucharystycznej. Od wielu lat wysyła codzienne  błogosławieństwo kapłańskie, związane z liturgią dnia, dostępne przez smartfona (zob. aplikację do ściągnięcia https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.qrtag.wejdzmynaszczyt&hl=pl ) Jego motto życiowe brzmi: „Żyj Eucharystią, a Eucharystia otworzy ci niebo na ziemi”;

o. Alipij Fedun MSU – mnich Kościoła Grekokatolickiego obrządku bizantyjsko-ukraińskiego oraz

 o. Eugeniusz Kowol OMI –  oblat Maryi Niepokalanej, misjonarz z wieloletnim stażem posługi w Afryce (Kamerun, Czad), miłośnik Modlitwy Jezusowej.

Na rekolekcje można się zapisać poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego znajdującego się na stronie https://halitus.pl/formularze/ i wpłacenie zaliczki na numer konta podany w potwierdzeniu zapisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.