Termin: 10-13 września 2020 r.

Miejsce: Dom Misyjny w Jastrzębiej Górze
84-104 Jastrzębia Góra, ul. Klonowa 16

Czas ten będzie okazją do modlitwy w ciszy, zrelaksowania i odprężenia ciała, ukojenia emocji, uspokojenia myśli oraz podziwiania cudownych wschodów i zachodów słońca.

PROGRAM:
EUCHARYSTIA;
MEDYTACJE (min 4 sesje dziennie);
KONFERENCJE;
ĆWICZENIA UWAŻNOŚCI w kontakcie z przyrodą;
MUZYKOTERAPIA – ZAJĘCIA RELAKSACYJNE Z DŹWIĘKIEM I GŁOSEM,
PRACA Z CIAŁEM I ODDECHEM nad brzegiem morza.

ZAJĘCIA I KONFERENCJE POPROWADZĄ:

o. Eugeniusz Kowol OMI –  oblat Maryi Niepokalanej, misjonarz z wieloletnim stażem posługi w Afryce (Kamerun, Czad), miłośnik Modlitwy Jezusowej.
dr Janusz D. Fidelus – naukowiec, promotor zdrowego stylu życia, antystres coach, nauczyciel, instruktor Pilates, trener personalny.
Dorota Kielawa– muzykoterapeuta, certyfikowany coach ICC, trener umiejętności interpersonalnych, doradca dietetyczny (post Daniela).

ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE
Pobyt rozpoczyna się noclegiem 10.09.2020 r. i kończy się obiadem w dniu 13.09.2020 r.

WYŻYWIENIE/DIETA
W Jastrzębiej Górze serwowane będą dwa razy dziennie (śniadanie i obiado-kolacja) te same posiłki dla wszystkich wg tradycyjnej kuchni polskiej. Osoby, które są na specjalnej diecie proszone są o zaopatrzenie się w odpowiednie produkty np. bezglutenowe.

WYGODNY STRÓJ / AKCESORIA DO MEDYTACJI
W czasie wypoczynku będą odbywać się zajęcia pracy z ciałem i oddechem oraz zajęcia muzykoterapeutyczne. Prosimy o zabranie luźnego stroju do ćwiczeń i miękkiego, wygodnego sportowego obuwia. Jeśli ktoś posiada, prosimy przywieźć własne stołki lub poduszki do medytacji.

POLECANE STRONY:
adgentes.home.pl/dom-misyjny/
halitus.pl/modlitwa-jezusowa/

Rejestracja jest jednocześnie akceptacją poniższych warunków.

KOSZT UDZIAŁU BEZ KOSZTÓW ZAKWATEROWANIA:
385 zł – zapisy i wpływ kwoty zaliczkowej do 15 maja 2020 [rabat 15%];
435 zł – zapisy i wpływ kwoty zaliczkowej do 15 czerwca 2020 [rabat 7%];
485 zł – zapisy i wpływ kwoty zaliczkowej do 1 września 2020.

Koszty to opłata za organizacje z cateringiem – od śniad./pt. do śniad./niedz.  oraz  koszty 3 noclegów – 150 zł, płatne bezpośrednio w Domu Misyjnym.

JAK SIĘ ZAPISAĆ ?
Warunkiem uczestnictwa jest:
– wypełnienie formularza zgłoszeniowego https://halitus.pl/formularze/
– wpłata kwoty zaliczkowej* na konto HALITUS w wysokości 285zł** w momencie wypełnienia formularza zgłoszeniowego i przesłanie potwierdzenia przelewu na adres biuro@halitus.pl
– wpłata pozostałej kwoty do 01.09.2020 i przesłanie potwierdzenia przelewu na adres biuro@halitus.pl albo gotówką: w dniu rozpoczęcia rekolekcji.

*kwota zaliczkowa jest gwarancją rezerwacji miejsca. Brak wpłaty kwoty zaliczkowej w dniu przesłania formularza zgłoszeniowego jest równoznaczny z odstąpieniem od umowy.
**można dokonać jednorazowo wpłaty całej kwoty.

Ilość miejsc ograniczona.

W przypadku rezygnacji po 31 lipca 2020 r. z udziału w wydarzeniu, kwota zaliczkowa nie będzie zwracana z powodów organizacyjnych.

ZAPISY ZAMYKAMY NAJPÓŹNIEJ 1 WRZEŚNIA 2020.

tytuł przelewu: Morze 2020 – imię i nazwisko uczestnika (np. Morze 2020– Janina Kowalska)
adres odbiorcy: HALITUS
bank:             Idea Bank,
numer konta:    93 1950 0001 2006 0376 0402 0002
dla wpłat z zagranicy IBAN: PL 93 1950 0001 2006 0376 0402 0002
kod SWIFT:  IEEAPLP1

KONTAKT DO ORGANIZATORÓW:
Kontakt telefoniczny:
Dorota Kielawa +48 600-246-698,
Janusz Fidelus +48 88-66-144-75,

email: halitus.pl@gmail.com

DOJAZD:
Dojazd we własnym zakresie.

Do Gdyni pociągiem lub samolotem do Gdańska. Autobusy/busy do Jastrzębiej Góry odjeżdżają z dworca PKS/PKP Gdynia Główna.

REFLEKSJE JEDNEJ Z UCZESTNICZEK:

“Wyjazd na wypoczynek do Jastrzębiej Góry był moim pierwszym spotkaniem z Modlitwą Jezusową. Ta mała miejscowość to wymarzone miejsce do kontemplowania w ciszy żywej obecności kochającego Boga. Spotkaliśmy się w kameralnym gronie, dzięki czemu mogliśmy elastycznie dostosowywać godziny aktywności do naszych potrzeb, ale dyscyplina wszystkich uczestników sprawiła, że został zrealizowany cały program. Bardzo pomocne dla mnie okazały się ćwiczenia oddechowe oraz lekcje uważności, a muzykoterapia niezwykle otwierająca. Poczułam luz, który pozwolił mi być w pełni sobą wobec Boga oraz ludzi. Medytacje o wschodzie słońca były wyjątkowe a jedna z nich odbyła się w kaplicy domu misyjnego, gdzie codziennie odprawiano dla nas Mszę świętą. To był dobry czas, bo Pan zadbał dla nas o wszystko, od pogody i pysznego jedzenia, po piękno miejsca, w którym z nami przebywał.”

Kasia

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ